Обрати сторінку

Шановні випускники ФМГ 17!

Випускний бал – значна подiя у вашому життi, на яку ви з нетерпiнням чекали впродовж 11 рокiв. Випускні вечори проводять практично у всiх краiнах світу, правда, святкують їх по-рiзному. Традиції випускних залежать, в першу чергу, вiд культури i традицiй краiни.

У США на випускний (або Prom, як його називають в Америці від слова Promenade – «прогулянка») за традицією прийнято приходити парами. До себе в пару можна запросити не тільки своїх однолітків, але й учнів молодших класів, студентів університетів. Юнак має заїхати за своєю дівчиною і подарувати квітку, яка відповідає  кольору її сукні. Основна розвага на святі – танці. Наприкінці танцювальної програми директор школи оголошує короля і королеву балу (King and Queen of the Ball). Після цього випускники відправляються в ресторани або заміські садиби, де і продовжують святкування випускного вечора до ранку.

Випускний бал в США

Святкування випускного в Німеччині починається неформально: ще до випускних іспитів учні по-дружньому кепкують з вчителів та приходять на заняття в кумедних костюмах. Випускники придумують особливу емблему, гімн та  стінгазету про свій клас. Всі випускники залишають про себе щось на згадку, тому на прощання вони висаджують квіти й дерева в шкільному саду.

Випускний вечір у Франції – рідкісне явище, тому що в старших класах однокласники змінюються щороку. Іноді за сто днів до єдиного випускного іспиту учні отримують право не приходити на заняття і влаштувати собі святкову подію.

В Австралії креативною фішкою випускного є транспорт, на якому ти приїжджаєш на захід. Австалійські учні дуже оригінально підходять до вирішення даного питання: це може бути раритетний кабріолет, самокат або лімузин. Деякі навіть приїжджають на тракторі або пожежній машині.

Випускний бал в Австралії

У Швеції святкування починається з самого ранку. Випускники всі без винятку одягають традиційний білий кашкет, на підкладці якого їх товариші з навчання і викладачі залишають пам`ятні написи.  Потім усі катаються містом на вантажівках, яскраво прикрашених квітами, а найсміливіші – купаються у фонтанах. Батьки дарують своїм дітям практичні подарунки: міксер або праску, у зв’язку з тим, що після 18 років (вік закінчення школи) шведи починають жити самостійно, окремо від батьків.

У Китаї після закінчення святкування випускних вечорів доводиться прибирати  місто, тому що вчорашні учні викидають з вікон все, що нагадує їм про школу – лінійки, зошити, ручки, рюкзаки, олівці та щоденники. Випускники відзначають цей день без участі батьків. А щоб відчути себе зовсім дорослими дівчата беруть на прокат весільні сукні.

Випускний бал в Китаї

В Англії випускний вечір відбувається просто і без зайвих витрат. Випускники вдягають парадну форму своєї школи, у внутрішньому дворі відбувається велика урочистість, а потім – легкий фуршет. Головне у цьому святі – атмосфера живого спілкування  батьків, вчителів і дітей, які разом згадують шкільні роки.  

Норвезьким випускникам пощастило найбільше: святкування закінчення школи триває протягом 17 днів. Випускники надягають комбінезони, колір яких залежить від обраної майбутньої професії, катаються на орендованих автофургонах зі своїми друзями, а також влаштовують процесії вулицями міста  Напевно, за таку кількість днів можна відірватися на славу і захотіти вчитися далі!

Випускний в Японії проходить дуже серйозно. Ніяких суконь та костюмів, лише шкільна форма та промова директора. Після отримання свідоцтв випускники відправляються додому.

Випускний бал в Японії

У Польщі за 100 днів до закінчення школи, приблизно в кінці січня, проводиться не випускний вечір, а бал – «stodniowka». Починається він полонезом. Цікаво, що  перша пара в полонезі – це директор школи з кимось із випускників або випускниць.

Випускний бал у Польщі

Ну, і звичайно ж, не можна забувати про Україну та традиції наших випускних вечорів. На жаль, цей рік приготував гімназистам 11-х класів багато несподіваних сюрпризів.  

“З метою запобігання поширенню коронавірусного захворювання в 2019-2020 навчальному році пропонуємо не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, в тому числі останні дзвоники та випускні вечори”, – йдеться у Листі Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2020 року.

Та все ж давайте спробуємо не впадати у відчай, дорогі випускники! Ще є час і є можливість втілити у життя ваші сміливі творчі ідеї щодо святкування випускного у новому форматі, який би не суперечив правилам карантину. Теплим шкільним спогадам, радісному сміху та  піднесеному настрою наших випускників у будь-якому випадку не зможе завадити ніякий коронавірус!

Share This