Обрати сторінку

Матеріально-технічне забезпечення закладу

Комунальний заклад «Фізико-математична гімназія № 17 Вінницької міської ради» розміщена в будівлі 1898, 1959-1960, 1971 роках побудови, загальною площею 4207,8 м2, приміщення закладу нетипове, проектна потужність установи – 840 учнів.

Заклад розташований за адресою: м. Вінниця, вул. О.Соловйова, 2. Гімназія знаходиться у комунальній власності. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в дві зміни. Середня наповнюваність класів в гімназії складає 32 учня.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення Вінницької міської ради від 23.12.2016 р. № 530 «Про внесення змін та затвердження в новій редакції статутів комунальних загальноосвітніх навчальних закладів міста».

Територія закладу складає 0,4872 га, частково огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.

Для реалізації навчально-виховного процесу в гімназії наявні 35 класних кімнат, спортивна зала, актова зала, їдальня на 180 посадочних місць, 3 майстерні з трудового навчання (майстерня обслуговуючої праці, технічна майстерня, комбінована майстерня), кімната гімназиста.

У закладі наявні:

2 кабінети української мови та літератури;

1 кабінет зарубіжної літератури;

4 кабінети математики;

3 кабінети іноземної мови;

1 кабінет історії;

1 кабінет географії;

1 кабінет біології;

2 кабінети фізики;

1 кабінет хімії;

4 кабінети інформатики;

1 кабінет музичного мистецтва;

1 кабінет предмету «Захист Вітчизни».

Навчальний заклад має  кабінет для педагогічних працівників (учительську),  медичний пункт, стоматологічний кабінет, кабінет директора, канцелярію,2 кабінети заступників директора, навчальні лабораторії: фізики,хімії, біології, математики, історії, фізичної культури; 1 приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні для учнів на уроках з фізичної культури.

Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, лабораторіях; шафами у кожному навчальному кабінеті, навчальній лабораторії; класними дошками для кожної класної кімнати, навчального кабінету.

Профільними предметами в гімназії є математика, фізика та інформатика

Гімназія з 1997 року має власний вузол мережі Інтернет, розбудований за кошти гранту Міжнародного фонду «Відродження», з 2006 року в гімназії працює лабораторія інформаційно-комунікаційних технологій (ЛІКТ) .
У всіх кабінетах інформатики встановлені навчальні комп’ютерні комплекси з ліцензованим програмним забезпеченням. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet. Все приміщення гімназії покрито мережею Wi-Fi, що забезпечує учнів та вчителів доступом до безпечного Інтернету (з фільтрацією небажаного контенту).

Кабінети інформатики відповідають вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

В гімназії 104 комп’ютери, з них: використовують у в управлінсько-господарській діяльності – 11, в бібліотеці – 5, решта в навчальних кабінетах.

Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

1. Усього ПК у закладі

104

Із них:

Робочі місця учнів в кабінеті інформатики

49

Робоче місце учителя інформатики

4

Робочі місця адміністрації

4

Читальний зал бібліотеки

5

2. Принтери

12

3. Сканери та БФП (принтер+сканер+ксерокс)

16

4. Інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка, проектор)

6

5. Локальна мережа

100%

6. ПК, що підключені до мережі Інтернет

104

7. Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики

1

8. Кількість учнів на один ПК в закладі

10

9. Проектори та демонстраційні телевізори

33

Доступ вузла мережі Інтернет здійснюється від 3-х опорних мереж (ТПП, Укртелеком, Київстар). Лабораторія інформаційних технологій гімназії забезпечує роботу систем дистанційної підтримки навчання, документообігу, систем адміністрування освіти та інших, якими користуються всі заклади освіти м. Вінниці та Вінницької області, багато шкіл з інших областей України. Лабораторія також безкоштовно забезпечує хостингом сайти всіх освітніх установ м. Вінниці та Вінницької області, а також органи управління освітою області та міста.

Електронна адреса закладу: admin@pmg17.vn.ua

Сайт закладу: https://pmg17.vn.ua

Освітній портал лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій https://edu.vn.ua

Одним з основних напрямів діяльності комунального закладу «Фізико-математична гімназія Вінницької міської ради» є створення інформаційно-освітнього середовища.

Гімназія вже давно працює на платформі власного, розробленого в ЛІКТ, інформаційно-освітнього середовища. Заклад має статус «Експериментальний навчальний заклад всеукраїнського рівня», на даний час ведеться дослідження з теми «Створення єдиного мережецентричного інформаційного середовища навчальних закладів України» (науковий керівник – д.т.н. Стрижак О.Є.)

Кабінет фізики забезпечений на 100% необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму. В рамках профільного навчання на базі комплексу вивчення фізики викладається спецкурс «фізичний практикум» для учнів 8-11 класів.

Кабінет хімії забезпечений на 75% обладнанням та реактивними для виконання практичної частини програми, а кабінет біології на 50% – препаратами для виконання практичної частини навчального матеріалу.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.     

Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять. Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному  обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

На достатньому рівні оформлені інформаційні стенди в учительській.      

У закладі працює бібліотека, яка в своєму складі має читальну залу, кімнати видачі та зберігання літератури. В читальній залі є 5 персональних комп’ютери, що підключені до мережі Інтернет.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 05.09.2019 року нараховує 45655 екземплярів. З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 12740 примірники.

Мовний склад основного бібліотечного фонду:

книги українською мовою – 60%;

книги російською мовою – 40%;

Фонд підручників нараховує  29773 екземпляр.

Забезпечення учнів  підручниками складає  87%.

Зазначена навчально-методична та довідкова література  використовується за призначенням.

Забезпечення  учнів та педагогічних працівників навчальною літературою 25,51екз. на 1 особу.

У закладі є 5 внутрішніх туалетів загальною площею 77,57 м2.  (2 туалети для дівчат, 2 туалети для хлопців, 1 туалет для педагогічних працівників. Якість ремонту вбиралень – достатня

Будівля та майно закладу належить до комунальної власності територіальної громади міста Вінниці, знаходиться на балансі закладу та належить йому на правах оперативного управління.

Перелік обладнання закладу

Perelik Obladnannia Zakladu

Share This