Обрати сторінку

Школа безпеки “МАРС”

Засновником клубу є Макаров Олександр Миколайович, учитель фізичної культури та предмету Захист Вітчизни, голова Вінницького обласного відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху “Школа безпеки”.

Основною метою Клубу «МАРС» є

  • популяризація серед дітей та молоді здорового і активного способу життя,
  • здійснення заходів щодо залучення молоді до активних занять зі спортивного туризму, безпеки життєдіяльності та рятувальної справи;
  • пропаганда професії рятувальника;
  • формування у дітей і підлітків свідомого та відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки, здобуття практичних навичок та умінь поведінки в екстремальних ситуаціях.

У підготовку членів клубу «МАРС» входять туристське багатоборство та спортивні походи.

Збірна команда клубу багаторазовий переможець обласних, Всеукраїнських та Міжнародних збору-змагань юних рятувальників Всеукраїнського громадського дитячого руху (ВГДР) “Школа безпеки”.

Відзначимо лише останні успіхи.

У липні 2010 року команда Вінницької області стала переможцем X Всеукраїнського (V Міжнародного) збору-змагання юних рятувальників, що відбувся у м. Яремче Івано-Франківської області. Цим вона завоювала право представляти країну на VIII Міжнародному зльоті юних рятувальників-пожежників, що проходив у тому ж році у Білорусі на базі Національного дитячого оздоровчого табору «Зубрьонок».

Учасниками зльоту стали рятувальники 13 країн: Росії, Білорусі, України, Литви, Латвії, Молдови, Болгарії, Польщі, Сербії, Азербайджану, Швейцарії, США, Південної Кореї. Честь України у ньому відстоювала команда, в склад якої входили і наші учні:

Протягом п’яти днів юні рятувальники змагалися у різноманітних конкурсах та змаганнях, у яких продемонстрували навички надання першої долікарської допомого, спритність і витривалість під час рятування на воді та в пожежній естафеті. Крім змагань, відбулися творчі конкурси: «Візитна картка», «Газета», де учасники мали змогу продемонструвати свої творчі здібності. Але найцікавішим, за словами дітей, були зведені польові навчання. Команда України за загальнокомандними результатами посіла третє місце, була нагороджена грамотою та кубком.

Збірна команда клубу є багаторазовим переможцем міських та обласних змагань зі спортивного туризму. Це відео демонструє, як команда виступала на Чемпіонаті області зі спортивного туризму

Як Ви бачите, учні перевіряють свої можливості на практиці, демонструють свої здібності, вчаться надавати допомогу тим, хто її потребує, дізнаються багато цікавого про інші країни, знаходять нових друзів. Та найголовніше, отримують від цього масу яскравих вражень.

За матеріалами статті Алли Негрієнко
«Наші в трійці переможців»,
розміщеної в журналі «Надзвичайні ситуації»
№10 за 2010 рік

Історія розвитку руху Юний рятувальник

ХІІ Міжнародний зліт юних рятувальників – пожежних

Share This