Обрати сторінку

Наукове товариство ліцею

Наукове товариство є творчим об’єднанням ліцеїстів, учителів ліцею, викладачів ВУЗів, студентів – колишніх випускників ліцею та батьків. Товариство, діючи за затвердженим Статутом, забезпечує більш повне досягнення мети ліцею – пошук, відбір, навчання, виховання та розвиток найбільш обдарованих та здібних дітей шляхом залучення їх до діяльності в галузі науки, сприяє науково-дослідницькій діяльності з базових дисциплін профільного та гуманітарного циклів.

В рамках товариства діють математична, фізична секції, секція інформатики та ІТ, секції природничих та філологічних наук. В структурі кожної секції працюють гуртки відповідного спрямування (всього 52 гуртки), результативність очевидна з досягнень учнів на предметних олімпіадах, інших інтелектуальних змаганнях школярів. Практично кожен ліцеїст працює в якомусь із гуртків, а багато з них відвідують заняття в 2-3, а то й більше гуртках.

Щороку товариство проводить 2-х денну науково-практичну конференцію, на якій заслуховуються доповіді членів товариства. Кращі доповіді та творчі роботи членів товариства розміщуються в Інтернеті на освітньому порталі гімназії.

Протягом 2010-2011 н.р. науково-практичною роботою під керівництвом учителя хімії Рєзнік О.Т. займалися учні 10-х класів. Результати були не тільки представлені на щорічній конференції ліцею, але й опубліковані у збірнику наукових праць Вінницького державного педагогічного університету «Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження» (відп. ред. А.В. Гудзевич). Наведемо їх назви:

  • Богач О.В., Рєзнік О.Т. Дослідження забруднення повітря на околицях ВЗТА;
  • Ляшук О.С., Рєзнік О.Т. Розробка аналізаторів для визначення концентрації чадного газу в повітрі;
  • Ваколюк А.В. Про новітні косметично-гігієнічні засоби (шампуні);
  • Васильков А.А. Від філософського каменя до наноструктур.

Однією з форм роботи товариства є започаткування та проведення Всеукраїнської комплексної олімпіади з фізики, математики та інформатики «Турнір чемпіонів», що проходить вже 17 років поспіль. Наукове товариство з 2007 року є асоційованим членом МАН.

Члени наукового товариства активно залучаються до роботи Вінницького міського центра дистанційної освіти, що працює в ліцеї. Діють групи мережних адміністраторів, веб – майстрів, мережних програмістів. Члени цієї секції наукового товариства щороку перемагають на міських конкурсах програмістів, обласних конкурсах веб-дизайну та Всеукраїнських конкурсах з інформаційних технологій.

Працює технічна секція, яку очолює Яковенко М.П. Дитяча технічна творчість ліцеїстів традиційно представлена на міських та обласних виставках дитячої технічної творчості. В 2006-2007 н.р. робота гуртківців посіла перші місця в місті та області.

Прилад для вивчення
газових законів
Сельсини

Велика дослідницька робота проводиться секцією природничих наук на базі теплиці ліцею. Учасники філологічної секції наукового товариства щороку є серед переможців конкурсів «Зелене гроно», інших літературно-художніх конкурсів .

Статут наукового товариства Вінницького фізико-математичного ліцею 17

Share This