Правила відповідального використання Інтернету в навчально-виховному процесі закладу «Фізико-математична гімназія №17 ВМР»
1. Привілеї: використання під час навчання ресурсів електронної інформації гімназистами є їх привілеєм, а не правом. Невідповідне використання цих ресурсів може призвести до заходів дисциплінарного характеру, в тому числі можливості призупинення або заборони використання. Директор, учитель, класний керівник чи системний адміністратор у такому випадку може обмежити або заборонити доступ до електронних ресурсів.
2. Етикет в мережі: очікується, що кожен гімназист дотримується загальноприйнятих правил етикету користувача. Ці правила включають таке (але цим не обмежені):
- бути ввічливими;
- ніколи не надсилати (і не заохочувати інших до цього інших) образливі повідомлення;
- користуватися відповідною мовою, нормативню лексикою;
- використовувати електронну пошту належним чином, а не для продажу, реклами або наполегливих прохань тощо;
- враховувати, що електронна пошта не гарантує конфіденційності (будь-хто, хто знаходиться в системі, має потенційний доступ до пошти);
- розуміти, що батьки або законні опікуни можуть отримувати доступ до електронної пошти їх учня за запитом.
3. Неприйнятне використання мережі: передача або навмисне отримання будь-якого матеріалу, що не відповідає даним Правилам або порушує закони України, заборонено. Це включає також:
- матеріали з авторським правом;
- загрозливі або непристойні матеріали;
- матеріали, що захищають секрети фірм;
- комерційну діяльність прибуткових організацій;
- використання реклами продукту і політичного лобіювання, у тому числі лобіювання шкільної адміністрації;
- дискримінацію за статтю, расову чи національну нетерпимість;
- сексуальне переслідування;
- порнографію;
- азартні ігри;
- нелегальні нав’язливі прохання, ненормативну лексику;
- нелегальна або невідповідна для учня діяльність, у тому числі ігри, свідоме використання мережі таким способом, що це може зашкодити користуватися нею іншим.
4. Вандалізм: вандалізм визначається, як будь-яка навмисна спроба пошкодити або знищувати майно, у тому числі інтелектуальну власність, іншого користувача, який з’єднуються з мережею або системою Інтернет. Вандалізм також включає, але цим не обмежується:
- несанкціоноване завантаження даних на сервер;
- пересилання, завантаження або створення комп’ютерних вірусів.
Будь-які факти мережного вандалізму означають неприйнятне використання Інтернету, і порушник повинен буде піддаватися діям дисциплінарного та правового впливу.
5. Безпека: безпека будь-якої комп’ютерної системи є високо пріоритетним чинником через велику кількість користувачів. Не користуйтеся паролем іншої людини і не реєструйтеся в системі як системний адміністратор. Будь-які випадки порушення безпеки повинні бути повідомлені директору, вчителю або системному адміністратору.
6. Конфіденційність: радимо гімназистам не розголошували персональну інформацію: власну адресу, свої телефонні номери, пароль, номер кредитної картки або номер соціального страхування тощо. Це також стосується особистої інформації іншої особи або організації.