Обрати сторінку

Багатьом українцям прийдеться сидіти вдома. Як провести цей час з користю? Вашій увазі онлайн-ресурси та книги, які допоможуть не витратити час карантину дарма.

Україна.Incognita. Онлайн музеї з віртуальними екскурсіями

http://incognita.day.kyiv.ua

Бібліотека газети «День»

https://day.kyiv.ua/ru/library

Музеї світу, які можна відвідати онлайн

https://www.facenews.ua/articles/2020/332605/

Відкрита книга

Безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.

https://sites.google.com/site/openbookclassic/

Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури

Окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії.

http://ae-lib.org.ua/index.htm

Поетика

Поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.

http://poetyka.uazone.net/

Портал Національної бібліотеки України імені Вернадського

Найбільша в Україні база даних наукової літератури. Серед послуг, що пропонуються онлайн-пошук документів та інформаційних ресурсів, доступ до електронних повнотекстових інформаційних ресурсів, розміщених у вільному Інтернет-доступі, отримання довідково-консультаційної інформації.

http://www.nbuv.gov.ua/

Львівські театри пропонують глядачам вистави онлайн

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/vhid-vilnyy

Національна оперета України пропонує трансляції  резонансних вистав і концертів

19 березня о 19:00 на YouTube-каналі KievOperetta розпочинаємо відеострімінг

https://www.youtube.com/user/KievOperetta/featured

19 березня – концерт “Шедеври барокової музики “Венеціанська ніч”.
21 березня – мюзикл “Скрипаль на даху” Дж.Бока;
23 березня – концерт “Штраус в опереті”;
25 березня – оперета “Графиня Маріца” І.Кальмана;
27 березня – концерт “Музика з кінофільмів”;
29 березня – мюзикл “Sugar, або В джазі тільки дівчата”, Дж. Стайна;
31 березня – концерт “Світові мюзикли. Найкраще!”;
2 квітня – мюзикл “Сімейка Аддамсів” Е.Ліппа.

Початок трансляцій о 19:00, а о 18:55 шукайте лінк на сторінці Київський театр оперети.

Театр на…дивані. Франківці почали демонструвати свої знакові постановки в онлайн

Національний театр ім.І.Франка долучився до всесвітнього тренду і відкрив свої вистави до перегляду онлайн у період карантину. Вистави можна побачити представлено на офіційному youtube-каналі театру за посиланням:

https://www.youtube.com/channel/UC6PLkJPkrioar9d_FUuNf3A/featured

ОНЛАЙН-КУРСИ

Якщо ви давно планували систематично вивчити якусь тему, онлайн-курси стануть Вам у пригоді.

Prometheus. Крім курсів від українських викладачів, платформа пропонує й перекладені курси від закордонних університетів, наприклад, «Наука повсякденного мислення» . Є також цикли курсів: підготовка до ЗНО, англійська мова, громадянська освіта та ін. Детальніше: https://prometheus.org.ua/

ВУМ online. 64 курси на різноманітні теми: від цифрової безпеки до європейської ідеї. Також є комплексні програми: «Громадський контроль за владою», «Школа ефективного мислення», «Фінансова грамотність громадянина» тощо. Почати навчання можна за посиланням – https://vumonline.ua/

EdEra. Тут ви знайдете багато матеріалів для підготовки до ЗНО, медіаграмотності, юридичних питань, навіть про надання домедичної допомоги. Увесь спектр курсів можна побачити тут: https://www.ed-era.com/courses/

Для тих, хто володіє іноземними мовами, список поповниться ще й такими платформами:

FutureLearn – курси на платформі безкоштовні, але доступ відкритий протягом певного часу (https://www.futurelearn.com/)

Coursera – одна з найпопулярніших світових платформ; зараз багато курсів є платними, але 7 днів можна вивчати курс безкоштовно (https://www.coursera.org/)

EdX – безкоштовна інтернет платформа масових відкритих інтерактивних курсів, заснована Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом (https://www.edx.org/)

Khan Academy – некомерційна освітня організація, створена у 2006 році педагогом Салманом Ханом для забезпечення «високоякісної освіти для будь-кого і будь-деОрганізація створює лекції у формі YouTube відео. Окрім мікролекцій, веб-сторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для вчителів (https://uk.khanacademy.org/)

Codecademy – це інтерактивна онлайн-платформа з навчання 7 мовам програмування: Python, PHP, jQuery, JavaScipt, Ruby а також мовам опису зовнішнього виду сторінки HTML та CSS (https://www.codecademy.com/)
 
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ МАНДРІВКИ

Віртуальні екскурсії музеями України від газети «День». Побувати в Острозькому замку й палаці Кирила Розумовського в Батурині, відвідати унікальну Церкву Святого Духа у Рогатині (включена у список світової спадщини ЮНЕСКО), прогулятися музеєм-садибою Івана Котляревського у Полтаві – усе це та багато інших унікальних за значенням місць можна побачити за посиланням: http://incognita.day.kyiv.ua/museums.html

Музеї Львівщини у проєкті «Відвідай». Музей гетьмана Петра Сагайдачного (с. Кульчиці), Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», Музей Арсеналу та Вежа Корнякта у Львові та багато інших музеїв забезпечать Вам інтелектуальну мандрівку Львовом. Почати подорож можна тут: http://old.dailylviv.com/3D/loda/

Світові музеї від Google Arts & Culture. Онлайн-платформа, яка дає змогу отримати доступ до дуже якісних зображень художніх робіт, які зберігаються у найвідоміших музеях і здійснювати віртуальні тури деякими з них. Мріяли побачити Британський музей, Лувр чи Музей мистецтва Метрополітен та багато інших визначних світових музеїв? Саме час здійснити задумане: https://artsandculture.google.com/partner.

Крім того, багато відомих світових музеїв і на власних сайтах пропонують віртуальні екскурсії. Тож якщо не знайшли улюблений музей у Google Arts & Culture – перевірте на сайті музею.

ФІЛЬМИ

У зв’язку з тимчасовим закриттям кінотеатрів та закладів культури, деякі платформи планують активніше викладати нові фільми. Однією з них є платформа «Такфлікс» (https://takflix.com/), де вже можна подивитися такі фільми як: «Гуцулка Ксеня», «Співає ІФТКЕ», «2020. БЕЗЛЮДНА КРАЇНА», «Коли падають дерева».

КНИГИ

Краще зрозуміти сучасну й давню українську історію можна за допомогою електронних книг з «Бібліотеки газети «День»: https://day.kyiv.ua/uk/catalog/elektronni-knyzhky

Diasporiana – проєкт із збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення (http://diasporiana.org.ua/ )

Бібліотека української літератури «УкрЛіб» https://www.ukrlib.com.ua/

Електронна бібліотека «Українська література» https://ukrclassic.com.ua/

Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей www.chl.kiev.ua/elibrary/

Дитяча публічна онлайн-бібліотека «Читанка» http://chytanka.com.ua/

Також є велика кількість закордонних онлайн-бібліотек, одну з таких добірок підготував «Ресурсний центр ГУРТ»: https://www.gurt.org.ua/news/recent/24339/

Share This