Надзвичайна ситуація – це подія, порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинених аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та (або) значних матеріальних збитків.
24 лютого 2022 року росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну.
У зв’язку цим у нашій державі введено воєнний стан УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА №64/2022. Тобто, в даний час в нашій країні – надзвичайна ситуація.
Агресія росії, військові дії країни-агресора завдали великих втрат нашій країні, загинули тисячі українців…
На жаль, військові дії продовжуються відбуватися на території України і зараз. Саме тому, нам потрібно бути максимально обережними та дотримуватися правил та норм суспільної поведінки в умовах військового стану.
- Будьте максимально обережними.
- Спілкуючись в соціальних мережах, уникайте незнайомих людей.
- Не фотографуйте місцевість та не публікуйте, не репостіть інформацію, яка містить фото з координатами інфраструктури, розташування ЗСУ тощо.
- Не розповсюджуйте інформацію, яка несе загрозу для України!
- Не ігноруйте сигналів, які повідомлять про «повітряну тривогу».
- Після отримання такого сигналу негайно прямуйте в укриття.
- Ідучи на прогулянку не перебувайте далеко від дому.
- Знаходячись на вулиці не підходьте та не торкайтесь до невідомих речей.
- Навіть звичайні побутові предмети можуть бути заміновані, тому не беріть у руки: іграшки, коробки, телефони тощо.
- Побачивши, будь які із підозрілих предмети негайно повідомте дорослих.
- Прогулянки в лісосмугах – заборонені.
- Ні в якому разі не підпалюйте суху траву, очерети, чагарники тощо. В умовах війського стану такі дії прирівнюються до «диверсії».
- Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.
- Уникайте колон техніки, не стійте біля військового транспорту. Не підбирайте покинутої зброї. Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтесь одразу, як чуєте постріли чи вибухи!
Пам’ятайте, що в критичний момент необхідно бути зібраними сфокусованими, не реагувати на можливі провокації. Від цього залежить ваша безпека.