Щоб ваша конфіденційна інформація не стала зброєю в руках злочинців, ретельно подбайте про захист персональних даних у мережі Інтернет.
1. Вигадайте складний пароль мінімум із 8 символів, серед яких мають бути великі і малі літери, а також цифри (наприклад, Li2vUA3NqBE).
2. Обмежте коло осіб, яким доступна інформація про вас. Публікуйте свої записи у соціальних мережах з увімкненою функцією «тільки для друзів».
3. Увімкніть двоетапну авторизацію через телефон (до акаунту в особистих налаштуваннях додається номер телефону і під час введення логіну й паролю сайт відправляє код через СМС, який додатково потрібно ввести).
4. Не залишайте у відкритому доступі на сайтах свою електронну адресу та номер мобільного, коли розміщуєте інформацію в рубриці «Про себе».
5. Щоб сторонні особи не знали маршрутів вашого пересування, не використовуйте у соціальних мережах геолокації.
6. Активуйте функцію заборони індексації персональних сторінок пошуковими системами.
7. Користуйтеся програмами-щитами (файєрволами) – вони сповістять вас про спробу несанкціонованого втручання й не допустять проникнення шкідливих програм до комп’ютера.
8. Ні в якому разі не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями у спливаючих вікнах чи отриманими від незнайомих людей.
9. Ніколи й нікому не повідомляйте свої паролі, пін-коди від банківських карток чи іншу конфіденційну інформацію. Для купівлі-продажу товарів через Інтернет достатньо лише номера банківської картки, а також прізвища, імені й по батькові її власника.
10. Найголовніше: обдумано розміщуйте у мережі Інтернет інформацію про себе.