1-14 серпня 2024 року на базі ВФМЛ №17 у форматі пришкільного табору для обдарованих учнів діяла літня школа.
Цьогоріч до навчання долучилось понад 60 учнів. Серед учасників були учні не лише фізико-математичного ліцею, а й інших навчальних закладів міста: Вінницького технічного ліцею, ліцеїв № 8, № 4 та інших.
Усі організаційні питання вирішувала директор табору Коваль Лариса Юріївна. Викладачами в літній школі працювали виключно вчителі сімнадцятої:
- ідеолог і засновник літньої школи, Народний учитель України, учитель фізики та інформатики Пасіхов Юрій Якович;
- вчителі математики: Сапсай Богдан Юрійович та Дмитрук Аліна Валентинівна;
- вчителі фізики: Сапсай Віталій Юрійович, Семенюк Людмила Дмитрівна, Крутенюк Олександр Борисович;
- вчителі інформатики: Непомнящий Григорій Ісаакович, Донець Іван Валерійович.
До проведення спецкурсів, окрім вчителів, залучались інші фахівці та колишні учасники літніх шкіл: Швець Михайло Владиславович, Спажев Олександр Миколайович.
Режим дня пришкільного табору був традиційним: після ранкової гімнастики та сніданку і до обіду відбувались заняття одного з профільних предметів. Навчання здійснювалось у садку ліцею, який обладнали спеціальним палатками, що давало можливість учням і вчителям комфортно себе почувати в спекотні дні. Після обіду був час для дозвілля, спортивних змагання, спецкурсів. Завершувався день інтелектуальною грою “Що? Де? Коли?”, в якій брали учать усі учасники літньої школи у складі різних команд.
Дозвілля та різноманітні спортивні заняття організовували вчителька фізичної культури Кривонос Марина Миколаївна та директор табору Коваль Лариса Юріївна. Одним із подарунків літньої школи для учасників став перегляд фільму “Думки навиворіт 2” у кінотеатрі ТРЦ “Скайпарк”.
Завершилась літня школа традиційним інтелектуальним змаганням школярів “Бої з фізики, математики, інформатики”. Учасники табору в складі команд працювали над запропонованими STEM-задачами, для вирішення яких учням потрібно було застосувати свої знання з фізики, математики та інформатики.
12-14 серпня команди, презентуючи власні розв’язки, змагались у тому, хто краще справився з вирішенням завдань. Варто відмітити, що якість розв’язків, науковість доповідей, коректність ведення дискусій надзвичайно яскраво вирізняли цьогорічні “бої”.
Від інтелектуальних змагань чимало задоволення отримали не лише викладачі, які були слухачами та журі конкурсу, а й самі учні, які розв’язували, презентували та захищали власні проєкти.
У результаті запеклих дискусій та напружених змагань перемогу здобула команда “Дейтерій” на чолі з учнем 11 класу Гончарем Іллею. Дві команди розділили друге місце, набравши однакову кількість балів. І одна команда посіла третю сходинку, що говорить про високу якість підготовки учнів до змагань.
Усі учасники команд боїв з фізики, математики та інформатики отримали відповідні дипломи та солодкі подарунки. Команду-переможця нагородили перехідним кубком, який був надрукований на 3D-принтері в нашому ліцеї учнями однієї з попередніх літніх шкіл.
В інтелектуальних змаганнях “Що? Де? Коли?” перемогу здобула команда “Вектор”, усі учасники якої також отримали дипломи та солодкі подарунки.
В останній день літньої школи учні ділились своїми враженнями й емоціями, залишали на згадку свої думки на фліпчарті, висловлювали побажання того, що вони хотіли б почути наступного року.
Щира подяка всім, хто організував, працював і долучався до роботи табору, незважаючи на складні для нашої держави часи. Такі заходи дають молоді можливість не лише долати освітні втрати, а й розвиватись заради майбутнього України.
Із 1 серпня у Вінниці запрацює табір для обдарованих дітей
“Занурюються у навчання відпочиваючи”:
як у Вінниці працює фізико-математичний табір для дітей