Обрати сторінку

11-15 березня 2024 року в ліцеї відбувся тиждень української мови та літератури “Любіть Україну та мову свою!”, в якому взяли участь учні 1-11 класів.

1 день. Відкриття тижня (“Зустріч весни”)

Захід розпочався з прикрашення холу та 3-ох поверхів ліцею українською символікою, квітами та картинами, оформленням художніх виставок “Шевченко-художник” , “Автопортрети” та виставкою українських рушників.

Учнів і вчителів ліцею, зустрічали в холі українськими піснями учні 5-6 класів разом з артистами. Кожен учень та вчитель отримали цукерки та смаколики.

На 2-ому поверсі транслювались відео-презентації про відомих українців за кордоном. На перервах демонструвались костюмовані інсценівки та звучали гумористичні твори українських авторів.

Лунали українські пісні в початковій школі та під час другої зміни у виконанні 5-6 класів і артистів.

Одинадцятикласники розповідали учням 1-4 класів про роль вишивки в культурі України, проводили невеликі майстер-класи по розмальовці вишиванок на папері та виготовленні патріотичних закладинок.

2 день (присвячений ювілею Т.Г. Шевченка)

На кожній перерві лунало виразне читання творів Великого Кобзаря (6-А, 7-А, 5-В, 6-Б, 6-Г класи).

Учні 6-их та 8-их класів під час великих перерв декламували твір Т.Г. Шевченка “Заповіт” різними мовами (українською, польською, іспанською, німецькою, норвезькою).

У  початковій школі демонструвались підсумки каліграфічного конкурсу “Шевченківський диктант”.    

Ліцеїсти 5-6 класів підготували цікаві факти про українську мову та розповідали їх учням початкової школи на 2, 3, 4, 6 та 9 уроках.

3 день. День українського фольклору (“Із витоків українського етносу…”)

У цей день всі учасники освітнього процесу прикрасили свій одяг елементами українського костюму (стрічки, квітки, віночки, намиста, хустки, пояси, запаски, сорочки з вишивкою, мережкою, плетінням із бісеру, аплікаціями,  прикрасами з металу).

На перервах відбувся благодійний ярмарок українських страв (зібрано 4250 гривень для ЗСУ).

На великій перерві учні 8-А класу виступили з інсценівкою “За двома зайцями”. А в актовій залі ліцею учні 7-Б та 7-В класів взяли участь в інтелектуально-розважальній грі “Я люблю Україну”.

4 день. День спілкування українською мовою (“Українською – так!”)

Вранці учнів і вчителів ліцею зустрічали українськими піснями. Музичне привітання підготували дівчата 11-А класу під керівництвом вчителя музичного мистецтва Кривонос Марини Миколаївни.

Двері кабінетів ліцею були прикрашені афоризмами про українську мову.

Бібліотекарі провели акцію “Подаруй бібліотеці україномовну книжку!”.

На великій перерві відбулась інсценівка учнів 8-А класу “Сватання на Гончарівці” та театральна інсталяція вчителів ліцею до твору І. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я” (було зібрано 500 гривень на ЗСУ).

Ліцеїсти 11-Б класу підготували презентацію “Походження українських прізвищ” для учнів 1-4 класів.

5 день (літературний) “Чари українського слова”

У цей день учнів і вчителів у холі ліцею українськими піснями вітали мами ліцеїстів Нікітчук Олена та Очеретяна Світлана.

На другому поверсі відбулась фотовиставка учнів та вчителів у вишиванках “Ми – українці”.

В актовій залі учні 5-9 класів зустрічались із письменницею І.П. Федорчук.

Учні 11-Б класу переодягались у видатних українських письменників і вітали ліцеїстів на уроках української літератури.

Колектив 9-В класу приготував улюблені страви українських письменників і пригощав смаколиками учнів та вчителів.

Учні 9-Б класу в бібліотеці підвели підсумок онлайн-квесту “Мовозем’я”.

У початковій школі відбулася виставка малюнків-вишиванок “Чарівний пензль”.

Всі заплановані заходи у рамках тижня української мови та літератури пройшли організовано та яскраво. Учні ліцею активно брали участь у різноманітних заходах та удосконалювали навички спілкування рідною мовою.

Share This