Єдина Країна! Единая Страна!

  Свою виховну діяльність у 2013-2014 н.р. учнівський та педагогічний колективи закладу направили на реалізацію виховної проблеми, над якою працює педагогічний колектив, - створення виховного простору для розвитку особистості учня, здатного виявляти національну гідність, бути конкурентноспроможним, успішно реалізовуватися як громадянин, професіонал, носій культури.

  Виходячи з цього, виховний процес у гімназії був спрямований на виконання наступних завдань:

 • формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості;
 • створення сприятливих умов для співпраці вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів;
 • створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;
 • формування позитивних загальнолюдських цінностей.

   Із метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу 2013-2014 навчальний рік у  плані  виховної роботи гімназії було розбито на окремі декадники: морального, громадянського, патріотичного, естетичного, правового, національного, екологічного виховання, що дало змогу конкретизувати види й форми виховної діяльності з учнями, більш цілеспрямовано організовувати роботу з ними.   

***
"Живий" ланцюг   Заняття з цивільної оборони

    Протягом усього навчального року питання виховної роботи розглядалися на засіданнях педагогічної ради: “Збагачення духовного світу дитини шляхом поглиблення культурно-творчого потенціалу школи та взаємодії з культурно-мистецькими закладами”; методичних об'єднань класних керівників: “Обговорення наказів з виховної роботи”, “Аналіз роботи з батьками”, “Аналіз роботи соціально-психолгічної служби гімназії”, “Аналіз підсумкових наказів з фронтальних перевірок: трудового виховання та професійної орієнтації, спортивно-оздоровчого виховання (формування здорового способу життя)”. Окрім того, питання організації та ведення виховного процесу в гімназії обговорювалося на нарадах при директорі, педагогічних консиліумах.

  Із метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу  впроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників. Також на початку навчального року створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту, опіки, складено соціальні паспорти класів, соціальний паспорт гімназії, вивчено стан охоплення учнів гуртковою роботою в позаурочний час та проведено роботу по залученню гімназистів до секцій та гуртків.

  Для учнів усіх вікових категорій у гімназії проводяться різні види позакласної та гурткової роботи. Для організації та проведення таких занять залучаються педагог-організатор, вчителі-предметники. У кінці навчального року кожен гурток звітував про свою роботу: проводилися виставки дитячих робіт, перегляд дитячих вистав, концерт “Діти – дітям”, а кращі номери художньої самодіяльності виконувалися на Святі гімназії для учнів, батьків та вчителів.

   У закладі діє учнівське врядування Рада гімназистів, яке є організатором та активним учасником багатьох виховних справ. Оскільки основа виховної системи гімназії будується на колективно-творчих справах, учні беруть активну участь у КТС: Святі першого дзвоника,  вечорі для старшокласників “Новорічне вітання”, вечорі “Випускників до себе рідна школа кличе”, гімназійному конкурсі “Талант гімназії -2014”, святковому концерті “З любов’ю до вчителя”, Святі гімназії, Святі останнього дзвоника, урочистих вечорах для випускників 9-х та 11-х класів.

***
Виставка дитячої творчості   Благодійна виставка-продаж
 
Привітання з 8 Березня   Останній дзвоник
 
Останній день у гімназії 11-их класів   Прощальний вальс

   Минулого навчального року почалася реконструкція гімназійного музею: було здійснено ремонт кімнати, упорядковані матеріали, виготовлено стенди. На даний момент продовжується робота з наповнення матеріалами гімназійного музею.

  У 2013-2014 н.р. учні та педагоги брали активну участь у заходах, запланованих міським департаментом освіти, Річним планом роботи гімназії.

***

  У рамках святкування Дня народження гімназії учні 2-4 класів підготували концерт “Діти дітям”; учні 5-х виступили з презентацією своїх класів; учні 6 - 11 презентували проекти “Імена визволителів на карті нашого міста”. Кращі проекти представили: 5-А клас (класний керівник Сапсай В.Ю.), 5-Б клас (класний керівник Купрієнко Н.В.), 5-В клас (класний керівник Пльонсак Т.М.),   6-А клас (класний керівник  Коломієць Т.А.), 6-Б клас (класний керівник Килимник Л.Я.), 6-В клас (класний керівник – Баннікова Т.В.),  7-А клас (класний керівник – Корсун В.М.), 7-Б клас (класний керівник Гуменюк В.С.), 8-А клас (класний керівник Ковальчук Л.Е.), 8-Б клас (класний керівник Воскобойник І.І.), 9-А клас (класний керівник Постемська Л.С.), 9-Б клас (класний керівник Підлужняк Н.Г.), 9-В клас (класний керівник Попова І.В.), 10-А клас (класний керівник Охрименко Ю.А.), 11-Б клас (класний керівник Пасіхов П.Я), 11-В клас (класний керівник Петровська І.П.).

  Працюючи над реалізацією Кон­цепції національного виховання, педагогічний колектив гімназії спрямовує виховну роботу на формування в учнів почуття прекрасного, здатності повноцінного сприйняття і правильного розуміння естетичних понять, смаків та ідеалів.  В рамках реалізації виховного впливу мистецтва на особистість школярів у гімназії продовжив роботу дитячий естетичний лекторій, відбувся перегляд учнями 1-5 класів вистав лялькового театру та учнями 1-11-х класів вистав обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Садовського. Класні керівники початкової школи традиційно проводили тематичні ранки “Привітання від Святого Миколая”, “Рік Новий”, “Свято наших мам”, “Свято Букварика” для учнів та їх батьків. Вихованню почуття прекрасного в дітях сприяють і виховні заходи на кшталт “Параду літературних героїв”. “Свята гумору” та “Вечора поезії”, які було проведено у цьому навчальному році  вчителями Корсун В.М., Пономарьовою О.В., Дячук О.В. 

***
Вечір поезії

   Сприяють розвитку творчих задатків і обдарувань учнів у галузі мистецтва і конкурси дитячої творчості та виставки учнівських робіт, що проводяться у гімназії. У цьому навчальному році відбулися гімназійні виставки “Зимова феєрія”,“Великодні дзвони”, “Вироби, зроблені своїми руками”.

      У 2013-2014 навчальному році учні гімназії були визнані переможцями у таких конкурсах:

- Відкритий кубок Вінниці з інтелектуальних ігор на призи міського голови, гра «Що? Де? Коли?» - команда учнів 9 В класу, вчитель Попова І.В.:

    І місце серед команд молодшої вікової групи з гри «Брейн -ринг»

    ІІ  місце серед команд середньої вікової групи з гри «Що? Де? Коли?»

- міський конкурс соціальної реклами «Я і мої права» -

    І місце – відеоролик учнів 1 А класу, вчителі Пономарьова О.В., Головащенко Ю.В.;

- міський інтелектуальний конкурс для учнів 6-х класів «Магічний квадрат» -  ІІІ місце, команда «Фенікс» 6 В класу, вчителі Пономарьова О.В., Баннікова Т.В.;

- міський Чемпіонат шкільних команд КВН – І місце – команда КВН «Бродвей»;

- Всеукраїнський конкурс «Національний банк майбутнього» -

    І місце – Бондар О. (7 А), класний керівник Корсун В.М.

    ІІ місце –  Писарук Дар’я (5А), класний керівник Сапсай В.Ю.;

- конкурс поетів-початківців «Зелене гроно»:

    І місце – учениця 6 В класу Месюра Марина, вчитель Вернигора В.В.

    І місце – учень 7 Б класу Костюк Павло, вчитель Дячук О.В.

    ІІ місце – учениця 9 В класу Безуса-Глушич Єлизавета, вчитель Килимник Л.Я.;

- Всеукраїнський конкурс учнівської творчості (міський етап)

    ІІ місце – учень 10 Б класу Мазур Михайло, вчитель Дячук О.В.

    ІІІ місце – учениця 9 В класу Дробенюк Анастасія , вчитель Касьян Н.В.;

- міський конкурс дитячого малюнку на асфальті «СНІД – загроза людству» - ІІІ місце, учні 7 А класу, вчитель Юзвенко Л.В.;

- Всеукраїнська виставка-конкурс «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» - переможці :

учень 10 А класу Петрук Іван, учень11 А класу Бондар Єгор, вчитель Яковенко М.П.;

- міська виставка-конкурс дитячих архітектурних макетів «Вінниця – місто дитячих мрій» - переможець – 10 Б клас, класний керівник Дячук О.В.;

- міський етап XІV  Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика -

    ІІІ місце -  учениця 4 Б класу Довалюк Юлія, вчитель Крутенюк Л.А.

    ІІІ місце – учень 6 А класу Кирницький Дмитро, вчитель Коломієць Т.А.;

 - міський конкурс  «Майстер української орфографії»  -

    ІІІ місце учениця 10 А класу Плотиця Богдана вчитель Вергнигора В.В.,

    ІІІ місце учениця 8 А класу Бандерс Марія, вчитель Ковальчук Л.Е.;

- Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Безпека - в житті, життя – в безпеці», обласний етап –

    І місце учениця 8 А Мелехова Д. ( у номінації «Фотографія»), вчитель Макаров О.М.;

 - міський конкурс вітальних листівок до Дня Перемоги –

    ІІІ місце учениця 10 Б класу  Ускакович Кароліна, вчитель Дячук О.В.;

- обласний конкурс читців «Кобзар і Україна» -

     І місце учень 6 А класу Кирницький Дмитро;

- ІІ Чемпіонат України з юнацького рятувального багатоборства

    І місце у командному заліку – команда гімназії

    І місце на дистанції «Смуга перешкод на акваторії» - учениця 5 В класу Пастух Іванна

    І місце в особистому заліку – учениця 11 Б класу Стулій Марія

    ІІ місце на дистанції «Смуга перешкод на акваторії - учень 9 Б класу Марчук Дмитро

    ІІ місце в особистому заліку – Пастух Іванна (5 В)

   ІІІ місце на дистанції «Смуга перешкод у зоні пожежі» -  Пастух Іванна(5 В),  Стулій Марія (11 Б)

    ІІІ місце на дистанції «Евакуація постраждалого» - Пастух Іванна (5 В)

   ІІІ місце на дистанції «Смуга перешкод у зоні хімічного забруднення» - Пастух Іванна (5 В), Стулій Марія (11 Б). 

* *

   Особливе місце у формуванні ціннісних гуманістичних, громадських та духовних орієнтирів особистості учнів мають благодійні проекти соціальногоспрямування. У цьому навчальному році учні гімназії взяли участь у міських та Всеукраїнських благодійних акціях:

 • 14.12.2013 – міська акція “Подарунок від Святого Миколая”, мета акції: матеріальна допомога дітям-сиротам;
 • квітень 2014 – гімназійна акція «Допомога дітям Криму» , мета акції: матеріальна допомога сім’ям кримських татар, що стали біженцями через анексію півострова Крим Росією;

 • 1.04. – 30.04.2014 – ІХ Всеукраїнська акція  фонду “Серце до Серця”, мета акції: збір коштів для придбання медичного обладнання в дитячі лікарні області для дітей з вадами зору.

  Доцільно зауважити, що проведення згаданих благодійних акцій було б неможливим без широкої підтримки не тільки серед учителів та учнів, а й серед  батьків гімназистів.

   З метою профілактики правопорушень та правового виховання учнів, що ґрунтується на знанні законів, прав, обов’язків та вмілому застосуванні цих знань у повсякденному житті,  в гімназії відбулися:

 • 18.09.2013 – уроки з вивчення правил дорожнього руху для учнів 1-х класів за участю працівників ДАЇ

 • 11.10.2013 – участь у міському конкурсі «Уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів) у місті Вінниці» серед учнів 9-10-х класів

 • 25.10.2013 – зустріч інспектора ВДАІ ВМВ старшим лейтенантом Сінькевичем Т.О. з учнями 2-4 класів «Попередження ДТП рід час шкільних канікул»

 • 26.10. - 30.10.2013 – участь у міських тренінгах для шкільних омбудсменів

 • 31.10.2013 – участь у міському конкурсі цільових проектів учнівського врядування «Правова модель учнівського врядування»

 • 22.11.2013 –участь у  міському конкурсі соціальних відеороликів «Я і мої права»

 • 26.11.2013 – зустріч учнів 9-11 класів з волонтерами обласного Центру духовної і соціально-психологічної реабілітації «Отчий дім»

 • 12.12.2013 – міський конкурс фоторобіт «Права очима дітей»

 • 12.12.2013– загальногімназійна батьківська конференція «Правові наслідки девіантної поведінки дітей» за участю  оперуповноваженого в справах неповнолітніх (кримінальна міліція) Білик С. В.

 • 09.12.- 14.12.2013 – в рамках проведення Тижня права : презентація учнівських проектів на уроках історії  у 10-х класах «Права дитини», короткі повідомлення учнів 8-10 класів «Права та обов’язки дитини», круглий стіл для учнів 10-11 класів «Гендерна політика в Україні »

 • 27.02.2014 – пізнавальна гра-вистава  для учнів 3-х та 5-х класів «Правила дорожнього руху»

 • 14.04.2014 – міський конкурс фоторобіт та відеороликів «Молодь – за здоровий спосіб життя»

 • 15.04.2014 – година спілкування учнів 9-11 класів з оперуповноваженим СКМСД ВМВ капітаном міліції Блажком Ю.І. «Адміністративні та кримінальні правопорушення. Відпові-дальність неповнолітніх перед законом.

  Система розвитку здорового способу життя в гімназії базується на проведенні заходів з превентивного виховання, які направлені на пропаганду та формування в учнів здорового способу життя, запобігання розповсюдження негативних явищ серед підростаючого покоління. Робота у цьому напрямку ведеться як класними керівниками, які проводять з учнями тематичні бесіди, години спілкування, так і керівниками гуртків.

   Так робота Малої академії рятувальної служби “МАРС” відзначена високою результативністю участі вихованців гуртка у різноманітних конкурсах та змаганнях. У цьому навчальному році керівник гуртка Макаров О.М. узагальнив  багаторічний досвід своєї роботи в якості керівника гуртка і взяв участь у Всеукраїнському конкурсі “Парк педагогічної майстерності”. Творча робота вчителя посіла І місце.

    Особливо треба відмітити роботу гуртка "Інтелектуал-практик" (кер. Яковенко М.П.). Гуртківці завоювали 4 призових місця у конкурсі "Наш пошук і творчість тобі, Україно!", їх роботи були представлені на Всеукраїнській виставці технічної творчості у Києві. Ось лише деякі експонати:

Прилад для демонстрації закону Бернуллі Прилад для побудови графіків